Każdy popełnia błędy, szczególnie chcąc nauczyć się języka obcego. Na początku nauki zdarzają się one bardzo często i są czymś naturalnym. Nie zawsze zdajemy sobie z nich sprawę, ucząc się języka samodzielnie. Wówczas będziemy popełniać je wielokrotnie. Tymczasem efektywna nauka języka angielskiego polega na zauważaniu błędów i eliminowaniu ich oraz pisaniu i mówieniu w naturalny sposób. Mogą nam w tym pomóc kursy angielskiego warszawa, na których biegle opanujemy język, przestaniemy popełniać błędy, a nasz angielski zacznie wyglądać bardziej naturalnie. Jakie błędy językowe najczęściej popełniamy, mówiąc po angielsku?

 

Kalki językowe

 

Dla języka angielskiego charakterystyczne są pewne konstrukcje językowe i gramatyczne, dzięki którym mówi się bardziej naturalnie. Osoby uczące się zaś często tłumaczą wszystko dosłownie przez co tworzone zdania wyglądają bardzo sztucznie i są „zbyt poprawne”. Świetnym przykładem może być tutaj zwrot call me, czyli zadzwoń do mnie. Chociaż poprawnie powinniśmy powiedzieć call to me, to jednak byłoby to zbyt dosłowne gdyż w naturalnym angielskim słówko to możemy w tym przypadku pominąć.

 

Niewłaściwa wymowa

 

Zła wymowa to chyba najczęściej występujący błąd, który odróżnia daną osobę od native speakera. W języku angielskim zdarza się dosyć często i może prowadzić do nieporozumień. Świetnie widać to na przykładzie liczebników takich jak fourteen, fifteen mylone z fourty, fifty (czternaście, piętnaście mylone z czterdzieści, pięćdziesiąt). Kursy języka angielskiego warszawa to świetny pomysł na naukę właściwej wymowy podczas swobodnego mówienia – samodzielnie możemy nie zauważać złej wymowy bo nie będzie osoby, która nas poprawi.

 

Fałszywi przyjaciele

 

Słowa podobnie brzmiące w języku polskim i angielskim zwykle nie oznaczają tego samego i mogą prowadzić do zabawnych pomyłek. To tak zwani false friends, czyli fałszywi przyjaciele. Przykładowo słowo pension oznacza emeryturę (a nie pensję), a preservative środek do konserwacji (nie zaś prezerwatywę). Kursy języka angielskiego warszawa umożliwiają nam poznawanie różnic w słowach, idiomów czy konstrukcji gramatycznych, których używanie przez rodowitych Anglików jest czymś naturalnym.

 

Najlepszy kurs angielskiego

 

Szkoła języka angielskiego daje nam możliwość biegłej nauki języka z kraju Szekspira. Nie tylko skorygujemy własne błędy w wymowie czy pisaniu, ale także poznamy właściwe zasady gramatyki, nowe słownictwo czy zasady swobodnego rozmawiania. Przed rozpoczęciem kursu warto wykonać test językowy pozwalający sprawdzić nasze dotychczasowe umiejętności. Kursy są prowadzone w niewielkich grupach i w przyjaznej atmosferze z wykorzystaniem najlepszych metod nauki języka stawiających na aktualne, nowoczesne słownictwo i umiejętność mówienia czy odpowiadania na pytania. Szkoła języka angielskiego oferuje także kursy dla firm czy osób początkujących, gdzie nauka języka odbywa się od podstaw.
Jeżeli zatem chcemy nauczyć się języka angielskiego albo poprawić swoje umiejętności, koniecznie skorzystajmy z takiej oferty.