Poszukując zatrudnienia w wielu branżach, okazuje się, że znajomość języka obcego jest niezbędna. Najpopularniejszym z nich jest bez wątpienia język angielski, często wręcz wymagany na wielu stanowiskach w stopniu komunikatywnym. Nierzadko oczekuje się od kandydata znajomości specjalistycznej terminologii w języku angielskim, niezbędnej do pracy w zawodzie. Często, zgłębiając węższą dziedzinę wiedzy, po przeczytaniu dostępnych w języku polskim tekstów źródłowych, obejrzeniu szkoleń czy przejściu kursów online, pojawia się konieczność sięgnięcia po materiały anglojęzyczne w celu poszerzenia zakresu wiedzy. Ze względu na uniwersalność języka angielskiego wiele cennych materiałów źródłowych jest tłumaczonych z innych na ten właśnie język, co sprawia, że wiedza w nich zawarta jest bardziej przystępna. Kolejnym powodem, dla którego warto uczyć się języka angielskiego, jest również jego uniwersalność w komunikacji międzynarodowej. Mając kontakt z klientem czy partnerem biznesowym z innego kraju, często istnieje konieczność zawierania transakcji w języku angielskim. Nie da się ukryć, że jego znajomość podnosi wartość kandydata na rynku pracy, co przekłada się również na ilość zarabianych pieniędzy, dostępnych ofert pracy, a także otwiera nowe możliwości rozwoju zawodowego i samorealizacji.

Kiedy może przydać się znajomość języka angielskiego?

Najważniejszym argumentem przemawiającym za tym, dlaczego warto uczyć się języka angielskiego, jest możliwość uzyskania lepiej płatnej pracy, wyższego stanowiska czy uznania w środowisku zawodowym. Wszystko zaczyna się już na rozmowie kwalifikacyjnej – gdy pracodawca sprawdzi Twój poziom znajomości języka i pomyślnie przejdziesz ten test, możesz liczyć na ciekawe stanowisko pracy, często na lepszych warunkach finansowych. Nie ma co ukrywać, że osoby płynnie posługujące się językiem obcym, będące w stanie swobodnie dogadać się np. z klientem, mogą spodziewać się wyższych zarobków. Z drugiej strony, podczas pracy nie muszą korzystać z pomocy tłumacza – są w stanie bezpośrednio przeprowadzić negocjacje czy omówić warunki umowy. Bardzo często podpisanie “dobrej umowy” wiąże się z równie dobrą premią, a nawet awansem. Czy zatem jest to dla Ciebie wystarczająco przekonujący argument? Oczywiście nie we wszystkich branżach wymagana jest znajomość języka obcego, np. angielskiego, jednak jeśli chcesz podjąć pracę w firmie współpracującej na rynku międzynarodowym, musisz być na to przygotowany. 

Jest wiele sytuacji, w których znajomość języka angielskiego jest niezwykle przydatna – nie 

tylko w wykonywaniu konkretnych zawodów, ale również w edukacji, rozrywce i komunikacji interpersonalnej, na przykład:

  • w czytaniu książek i czasopism, oglądaniu filmów, słuchaniu muzyki i audiobooków w języku angielskim;
  • w przygotowaniu prezentacji na szkolenia, warsztaty, kursy czy dla klienta;
  • na studia anglojęzyczne;
  • w trakcie wyjazdów służbowych i delegacji;
  • w nawiązywaniu nowych znajomości z obcokrajowcami;
  • w podróżach zagranicznych w celach rekreacyjno-rozrywkowych.

Oferta ENGLISH BEST WAY

Jeżeli chcesz dobrze, płynnie i swobodnie posługiwać językiem angielskim, zapraszamy do zapisania się do sieci szkół językowych ENGLISH BEST WAY, gdzie prowadzimy kursy metodami nauczania Authentic Direct & Multi-Teacher Method (AD&MTS), Callan Method, Direct Language Lab (Dllab). Nasza firma prowadzi oddziały EBW w Warszawie na Ursynowie oraz w Pruszkowie, a także w wielu innych miejscowościach w województwie mazowieckim. Zapraszamy do zapisania się na kursy, które odbywają się aż na 9 poziomach zaawansowania, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie najbardziej efektywne rozwiązanie. To wszystko sprawdzonymi metodami nauczania! Uwzględniamy spotkania z najlepszymi native speakerami na żywo, a także dajemy możliwość uczestnictwa w lekcjach online z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Dodatkowym atutem jest dopasowanie terminów i godzin, w których odbywać mają się zajęcia, a także opcja udostępniania materiałów z lekcji.