Jak w prosty i ciekawy sposób dodatkowo utrwalać język angielski w domu? Pewnie nieraz o tym myślałeś lub myślałaś, gdy po świetnych zajęciach wracasz do domu, a wiedza zdaje się ulatywać w natłoku innych obowiązków. Z angielskim nie powinniśmy się rozstawać nawet poza lekcjami, dlatego podpowiadamy, co możesz zrobić w domu, aby otaczać się językiem, który chcesz opanować.

Po pierwsze, czytanie

Jeśli czytanie książek to Twoja pasja, nie ma nic lepszego niż czytanie po angielsku! W każdej bibliotece znajdziesz odpowiednie dla Twojego poziomu lektury w tym języku. Nie musisz od razu porywać się traktaty o fizyce kwantowej czy inną specjalistyczną wiedzę. Wystarczą nawet książki dla dzieci, które wprowadzą Cię w świat angielskiej literatury. Sam zobaczysz, jak się wciągniesz, aż nie będziesz chciał lub chciała wrócić do książek pisanych po polsku. Równie dobrym pomysłem jest zakup angielskich audiobooków. W końcu możesz je zabrać wszędzie ze sobą i słuchać podczas podróży treningu,

Po drugie, słuchanie i oglądanie

Oglądasz seriale i filmy? Z pewnością znaczna większość z nich jest angielska lub amerykańska, z czego warto skorzystać. Serwisy streamingowe umożliwiają włączenie polskich napisów i słuchanie oryginalnych głosów aktorów zamiast lektora czy dubbingu. Możemy też włączyć napisy angielskie, co nam ułatwi zrozumienie niektórych słówek czy zwrotów. To samo możemy stosować w przypadku telewizji. Wiele stacji umożliwia wyłączenie domyślnego lektora i ustawienie polskich napisów, co ponownie – ułatwia osłuchanie się z językiem i łączenie znaczenia słów z naszymi odpowiednikami. Bardzo podobnie możemy funkcjonować w internecie, szczególnie w wypadku YouTube. Wiele popularnych kanałów umożliwia dodawanie zarówno polskich tłumaczeń, jak i generuje anglojęzyczne napisy. Dlatego jeśli chcesz lepiej orientować się w języku angielskim i jego odmianach, YouTube będzie wręcz nieskończonym źródłem takiej wiedzy. Osobną kategorią są dedykowane kanały, wspierające naukę angielskiego – zajmiemy się nimi przy innej okazji

Po trzecie, pisanie i inne aktywności

Słuchanie i czytanie to nie wszystko oczywiście – liczy się używanie języka w mowie i piśmie. Tu z pomocą przychodzi również internet i jego ogromne zasoby. Bez względu na to, czym się interesujesz, najpewniej istnieje grupa ludzi, z którymi dzielisz tę pasję. Wykorzystaj to do nauki angielskiego! Znajdź grupę na Facebooku, Reddicie czy uczestnicz w dyskusjach na Twitterze, aby swobodniej czuć się w komunikacji z osobami anglojęzycznymi. Z początku może się to wydawać nienaturalne i krępujące, ale każdy kolejny post utwierdzi Cię w przekonaniu, iż Twój angielski staje się dzięki takim działaniom coraz lepszy.

Jeśli jesteś zapalonym graczem, to tym bardziej wiesz, jak ważny w społeczności graczy jest angielski. Szczególnie gdy jesteś w świecie gier multiplayerowych, w których uczestniczą ludzie z całego świata. Tu wręcz musisz używać angielskiego w mowie, aby być skutecznym w grupowych działaniach. Z drugiej strony, większość platform i gier umożliwia swobodną zmianę języka gry, dlatego postaw na angielski już od pierwszych chwil. Nie tylko będziesz grał w języku, w którym stworzono dany produkt, ale i dokładniej osłuchasz się z językiem.

Dodatkowe, domowe aktywności z angielskim są świetnym sposobem na podnoszenie swoich językowych kompetencji. Nie zda się to jednak na wiele, jeśli nie jesteś uczestnikiem wartościowych zajęć. Dlatego zapraszamy na lekcję próbną w ENGLISH BEST WAY, gdzie poznasz nowatorską i skuteczną metodę nauk języka angielskiego – Authentic Direct & Multi-Teacher System.