Przyswajanie języka angielskiego w obecnych czasach ułatwia nam technologia, a w szczególności YouTube ze swoimi niemal nieskończonymi zasobami wiedzy. Dlaczego więc z niego nie skorzystać? W końcu metodę Authentic Direct & Multi-Teacher System w ENGLISH BEST WAY można wspierać we własnym zakresie w każdej sytuacji – w domu czy w podróży. Jakie kanały polecamy?

Learn English with Papa Teach Me

Jeśli szukacie kanału Na YouTube do nauki angielskiego, który jednocześnie będzie zabawny i podany w lekkiej, nierzadko kreskówkowej formie, to Papa Teach Me jest dla Was. Nauczycie się z niego nie tylko podstaw angielskiej gramatyki, ale również np. jak mówić jak John Snow z Gry o Tron czy James Bond. Autor kanału wkłada w każde wideo mnóstwo pracy, co daje świetny efekt – nie tylko dydaktyczny, ale i rozrywkowy.

English with Lucy

Uśmiechnięta i pochodząca z Cambridge Lucy Earl prowadzi kanał na YouTube od 2016 roku. Znajdziemy na nim mnóstwo porad językowych, zazwyczaj osadzonych w ciekawym kontekście, np. czego nie mówić w towarzystwie Brytyjczyków lub różnice pomiędzy angielskim a amerykańską odmianą tego języka. A to wszystko podane w przyjemnej, krótkiej formie. Nic dziwnego, iż Lucy podbiła YouTube swoimi lekcjami i zyskała ponad 1,6 miliona subskrybentów.

EngVid

EngVid to nie tyle jeden kanał, co ,niczym szkoła językowa, zbiór kilku kanałów prowadzonych przez różnych nauczycieli. W EngVid dowiemy się nieco więcej o gramatycznej stronie języka angielskiego, więc jeśli jesteśmy spragnieni wiedzy na ten temat, nic trudnego – wystarczy wyszukać odpowiedni materiał i możemy uczyć się w każdej wolnej chwili.

TED Talks

Wykłady TED Talks to świetne źródło zarówno wiedzy, jak i innowacyjnych idei, w tym również dotyczących nauki języka. Jeśli szukasz anglojęzycznych materiałów z przeróżnych dziedzin naukowych (lingwistycznych także), podanych w atrakcyjnych formach przez inspirujących ludzi – TED Talks to kanał dla Ciebie. Co ważne, szczególnie dla początkujących, na YouTube znajdziesz polskie napisy, które ułatwiają zrozumienie wykładu.

Learn English with Let’s Talk

Kolejny z proponowanych kanałów, który może wspomóc Waszą naukę angielskiego, to Learn English with Let’s Talk. Wybraliśmy ten kanał z dwóch powodów. Po pierwsze, podejmuje wiele ciekawych tematów językowych i pokazuje, jak sprawnie poruszać się z angielskim w różnych sytuacjach. Dużym plusem Let’s Talk są także językowe nowinki, np. które słowa weszły do slangu i powinniśmy je znać? To jednak nie wszystko. Prowadzące stworzyły również kanał z poradami skoncentrowanymi wokół umiejętności miękkich – Skillopedia. Nie tylko dowiemy się z niego, jak reagować na pewne sytuacje życiowe, ale i będziemy w kontakcie z językiem.

BBC Learning

Uczyć się angielskiego i nie obejrzeć ani razu BBC? To brzmi jak zbrodnia przeciw językowi Szekspira! Na kanale British Broadcasting Company znajdziemy mnóstwo porad językowych i audycji, podczas który możemy uczyć się zarówno o konkretnych słowach, jak i posłuchać wymowy. Dla ciekawych świata BBC dokonuje również omówienia wiadomości pod kątem językowym, a następnie zaprasza na swoją stronę, aby sprawdzić się w teście z danego słownictwa.

Go Natural English

Kanał prowadzony przez Gabby Wallace to propozycja dla tych z Was, których najbardziej interesuje angielski, ale w wydaniu amerykańskim. Gabby to doświadczony nauczyciel podróżujący po świecie, a jej materiały wideo są wyczerpujące i interesujące – również z uwagi na konteksty kulturowe, dzięki którym łatwiej nam zrozumieć język (także slang) i jego funkcje.