Często mówi się o tym, że najlepiej łączyć przyjemne z pożytecznym. To stwierdzenie odnosi się też do nauki języków obcych. Można w tym celu wykorzystać nie tylko książki, fiszki czy inne pomoce naukowe, ale także ulubione metody spędzania wolnego czasu. Możemy uczyć się poprzez lekturę książek lub czasopism w języku angielskim. Jeśli jednak nie mamy ich akurat pod ręką, możemy uczyć się oglądając filmy i seriale. Ten pomysł zyskuje ostatnio na popularności. Kursy języka angielskiego warszawa pozwalają nauczyć się języka od podstaw, jeśli chcemy wykorzystywać poznane umiejętności w praktyce, możemy robić to, oglądając filmy czy seriale.

 

W krajach skandynawskich stacje telewizyjne często nadają angielskie filmy w wersji oryginalnej, z napisami w lokalnym języku. Taka metoda pozwala łatwiej oswoić się z językiem obcym, jego poprawną wymową i poznaniem zasad swobodnego mówienia, w naturalnym środowisku. Nawet jeżeli skupiamy się na fabule filmu, czytając napisy, to jednak możemy osłuchać się z językiem angielskim i popularnymi zwrotami używanymi tam na co dzień.

 

Seriale i filmy po angielsku

 

Na Netflixie i innych platformach streamingowych znajdziemy wiele filmów i seriali ułatwiających naukę języka angielskiego. Możemy wybierać według ulubionego gatunku czy lubianych przez nas aktorów. Te filmy i seriale można oglądać w wersji oryginalnej z polskimi napisami albo z angielskimi napisami, dodatkowo czytając wypowiadany tekst. Ten sposób zdecydowanie urozmaica naukę języka i pozwala uczyć się charakterystycznych słówek czy zwrotów.
Miłośnikom rodziny królewskiej z pewnością warto polecić serial The Crown pozwalający również na poznanie licznych ciekawostek z życia współczesnej Anglii, a także jej historii.
Z kolei fani zjawisk nadprzyrodzonych nie powinni pominąć uznanej na całym świecie produkcji, jaką jest Stranger Things.
Wizje świata przyszłości i ważnych problemów społecznych poruszono zaś w serialu Black Mirror.
Osoby lubiące seriale medyczne powinny wybrać takie pozycje jak Grey’s Anatomy: Chirurdzy, The Good Doctor czy ER (Ostry dyżur).
Platformy streamingowe to oczywiście również duża kolekcja filmów. Warto zwrócić uwagę na klasyki w nowym wydaniu takie jak Wichrowe wzgórza, Duma i uprzedzenie czy Rozważna i romantyczna. Na pewno jednak coś dla siebie wypatrzą także miłośnicy kryminałów, musicali czy komedii romantycznych.

 

Kurs językowy dla każdego

 

Jeżeli poznawanie angielskiego z filmów i seriali to dla nas za mało, warto rozważyć wykupienie kursu. Szkoła języka angielskiego to miejsce do którego powinniśmy się udać. Kursy angielskiego warszawa to najlepsza metoda na poznanie języka od podstaw, nauczenie się poprawnej wymowy i gramatyki w praktyce lub przypomnienie sobie nabytych wcześniej umiejętności. Nasza szkoła języka angielskiego posiada bardzo atrakcyjną ofertę kursów, dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno początkujący, jak też osoby chcące doszlifować swe umiejętności i wzbogacić słownictwo. Kursy języka angielskiego warszawa wykorzystują najlepsze metody dające bardzo dobre efekty. To właśnie dzięki nim można nauczyć się języka w pełni i opanować wszystkie ważne zasady dotyczące gramatyki czy słówek.